Galerie

Provozní řád

Informace a pokyny Výzva k účasti v projektu
Tento PROJEKT vznikl za přispění Nadace ČEZ

Kdo jsme

Naše DĚTSKÁ ELEKTROAUTOŠKOLA je jediná svého druhu v České republice, která nejen že poskytuje výcvik při praktických jízdách dětem, mládeži, ale i nejmladším dětem umožňuje spolu s jejich rodiči účastnit se společné jízdy v dětských elektroautech. Dětská elektroautoškola je produktem činnosti spolku (neziskové organizace) Integrační centrum KAMARÁD - zooterapie & zdravotně postižení, ekologie, z.s..

http://www.ickamarad.cz/IC-KAMARAD.html

Společná setkání dětí, mládeže a dospělých na námi pořádaných akcích v Mostě a v rámci celé ČR nepostrádá ani prvek zábavy a těší se tak velké oblibě. Zveme Vás do centra města Mostu k PRIORU, a jelikož jezdíme převážně venku, musíme se řídit počasím. Sledujte nás na FACEBOOKU - Dětská elektroautoškola, kde zveřejňujeme i aktuální informace o konání jízd a předem plánovaných akcích. Navštívit nás mohou jednotlivci i skupiny z řad veřejnosti bez objednání nebo po předchozí dohodě MŠ, ZŠ, dětská zařízení a jiné subjekty. Také za Vámi dojedeme kamkoliv si budete přát pokud poskytnete pro jízdy svoje vhodné prostory, kterými mohou být hřiště (ne antuka nebo písek), tělocvičny i kryté haly. Dětská elektroautíčka po sobě nezanechávají stopy - šmouhy, neboť jejich kola jsou vyrobena z polymeru EVA na bázi gumy a nepoškozují povrch v interieru. Při praktickém výcviku za jízdy při řízení elektroauta může být přítomna pouze jedna samotná osoba v elektroautě, výjimku tvoří menší dítě jako řidič spolu se spolujezdcem, kterým je zletilá osoba doprovázející dítě (zpravidla rodič).

OBSADIT DĚTSKÉ ELEKTROAUTO jednou nebo dvěma osobami lze při dodržení celkové maximální povolené nosnosti konkrétního modelu.

Při jízdě dítěte od 3 do 15 let asistuje a dohlíží na řidiče doprovodná odpovědná zletilá osoba (člen rodiny nebo školy či školky) a aktivně s pomocí dálkového ovladače usměrňuje v případě potřeby jednání řidiče v elektroautě při plnění jízdních úkolů, aby i s ohledem na ostatní zúčastněné řidiče a osoby nedošlo k jejich zranění nebo poškození majetku spolku. 

Při jízdě mladistvého od 15 do 18 let se nevyžaduje dodržení podmínky asistence a dohledu doprovodné odpovědné zletilé osoby za předpokladu, že osoba mladistvá je držitelem řidičského oprávnění vydávané řidičům v této věkové kategorii. Pokud jej nevlastní, ale splňuje současně výškový a váhový limit pro nosnost elektroauta s výbavou dálkového ovládání, pak se na mladistvého vztahuje při jízdě dohled a asistence doprovodné odpovědné zletilé osoby.

Při jízdě v elektroautě s maximální nosností do 100 kg, které není vybaveno dálkovým ovládáním, je umožněna jízda dítěti a mladistvému bez řidičského oprávnění pouze za účasti spolujezdce (doprovodná odpovědná zletilá osoba). Tato osoba při jízdě usměrňuje řidiče ústně nebo podle potřeby za řidiče zasahuje do řízení elektroauta.

UPOZORNĚNÍ: Váha řidiče a váha spolujezdce se sčítají!

PRAKTICKÉ JÍZDY V JEDNOM ELEKTROAUTĚ MŮŽE ABSOLVOVAT:

Pro další informace navštivte PROVOZNÍ ŘÁD

Velmi se těšíme na naše společná setkávání spojená s novými zážitky!

Partneři: